Ние обезбедуваме висок QUALITYEQUIPMENT

GENCOR ОПРЕМА

 • Factory Supply Industry 304 Stainless Steel Automatic Self Cleaning Water Filter for Industrial Filtering

  Factory Supply Industry 304 Stainless Steel Aut...

 • Automatic scraping self cleaning filter for chemical filtration

  Automatic scraping self cleaning filter for che...

 • нерѓосувачки челик резервоарот за вода

  нерѓосувачки челик резервоарот за вода

  Нерѓосувачки челик резервоарот за складирање е главно се користи за чување течност во храна, пијалоци, млечни производи, Фармација, хемиска индустрија итн Тоа може да се користи како течност резервоар за чување, мешање резервоарот, Млеко резервоар, резервоар пивара итн Тоа секогаш е направен од нерѓосувачки челик 304 или 316L, структура од тип вертикално и хоризонтална тип. Карактеристики на производот ● Обем: 50L-30000L ● Материјал: SS304 изведба ● Вертикална еден вид слој ● 150 ° конус врвот и дното ● Дебелина: 3мм ● Скалите од нерѓосувачки челик ● ● Топ шахта acce ...

 • Авто чистење на филтерот

  Авто чистење на филтерот

  Хафс серија само-чистење на филтерот, е високо ефикасна внатрешна четкање само-чистење на филтерот независно развиен од страна HWAHON. Автоматско отстранување на нечистотии на внатрешната површина на филтерот со механичко стружење, таа постојано филтри на on-line. И откажете замена работа за тешки филтер елемент, освен трошоците за потрошен материјал и третман за заштита на животната средина. Хафс филтер е исто така и со мала загуба на притисок и стабилен проток во процесот на филтрација која ...

 • Филтер кертриџ за домување

  Филтер кертриџ за домување

  Прецизност филтер (исто така познат како филтер за безбедност), школка цилиндарот е обично се направени од нерѓосувачки челик, внатре користи PP се топи разнесени, гори жица, виткање, титаниум филтер, активен јаглен филтер и други во вид на цевка филтер елементи како филтер елементи, во согласност со различни филтер медиуми и дизајн процес избира различни филтер елементи за да се исполнат барањата за отпадни води квалитет. Карактеристики на изведба прецизност (1) Висок филтрација и униформа филтер отворот (2) resis Филтерот ...

 • филтер домување мулти-торба

  филтер домување мулти-торба

  домување торба филтер се особено корисни за филтрирање големи количини или висок вискозитет течности, кои се изградени на филтер домување, филтер кесички, внатрешна кафезот за да торби поддршка, позитивен аранжман запечатување. Единици доаѓаат стандард со големина филтер кеса 02 од нерѓосувачки челик restrainer кошеви. Карактеристики и придобивки ● Висока стапка на проток ● Целосно нерѓосувачки челик 304,316L структура ● Висока температура и дизајн Висок притисок се достапни ● Широк спектар на големина торба за избор ● Лесно да се чисти ...

Доверете ни се, изберете нас

за нас

Краток опис:

HWAHON е Кина води сеопфатна компанија индустриско филтрација со долгогодишно искуство. Ние сме специјализирани во само-чистење технологии филтрација и технологии филтрација процес. Ние им служи на индустрии, како што Петро-хемиски, парична казна хемикалии, третман на вода, целулоза и хартија, автомобилската индустрија, храна и пијалаци, морски, обработка на метал, итн Нашите различни технологии за самочистење филтер се применува на сурова вода, ладење циркулира вода , масла, хемикалии и полимери.

Учествуваат во изложбата активности

Настани и саеми

 • Flowserve потпиша договори за да обезбедат опрема за две големи Обратно осмоза бигор Проекти

  DALLAS- (БИЗНИС жица) - Flowserve корпорација (NYSE: FLS), водечки обезбедувач на контрола на проток на производи и услуги за глобалните пазари на инфраструктурата, објави дека неодамна потпишаа договори за да се обезбеди главните пумпи за две големи морска вода обратна осмоза ( SWRO) desalinatio ...

 • HWAHON ќе присуствува на Aquatech АМСТЕРДАМ 2019

  Aquatech е зборот водечки саем за процесот, пиење и отпадните води. Со над 1000 + излагачи, 25,000+ вода експерти од 140 земји и 1000+ Амстердам Меѓународната недела на вода (AIWW) конференција делегати, Aquatech нагласува својата позиција како водечки светски платформа за ...